Festiwal Terra 2014

Podobnie jak w zeszłym roku również i w tym mieliśmy przyjemność zaprezentować pokaz zdjęć na Festiwalu Terra.
Podobnie jak w zeszłym roku i w latach ubiegłych imprezka była na bardzo wysokim poziomie. Dwa dni pokazów slajdów prowadzone przez przeciekawych prelegentów opowiadających o przeciekawych miejscach.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym Festiwalu – warto wpisać sobie go w kalendarz bo przypuszczam, że następny znów będzie na początku grudnia 2015 😉

Poniżej materiały prasowe organizatora :

„Jak co roku przygotowaliśmy bardzo różnorodny program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Do pokazów zaprosiliśmy ciekawych, otwartych ludzi, którzy chcą się dzielić swoją pasją, którą jest podróżowanie. Bez biletów, wiz, pakowania, dużych pieniędzy, wystarczy tylko zasiąść w kinowym fotelu i oglądać, słuchać, chłonąć, odkrywać i planować swoje wymarzone podróże” – mówią organizatorzy festiwalu Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

W tym roku uczestnicy festiwalu wyruszą w podróż do pięknego Kaszmiru w indyjskich Himalajach, odbędą długą podróż po Australii w rytmie natury, usłyszą historie o zwyczajach ludzi z Madagaskaru, wezmą udział w odkrywaniu duchowości w Himalajach, zobaczą najpiękniejsze zakątki Turcji, odkryją fascynujące Chiny z dala od wielkiego miasta, zachwycą się wspaniałymi zdjęciami z Bieszczadów i będą podziwiać zjawiskowe krajobrazy i przyrodę Islandii.

W różne zakątki świata widzów zabiorą: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie – przewodnicy trekkingowi po Himalajach, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik – autorzy popularnego bloga Los Wiaheros, znawca Madagaskaru Arek Ziemba, dziennikarka i operator filmowy Elwira Surdy oraz autor filmów dokumentalnych Alfred Sosgórnik, dziennikarze i fotografowie Anna i Krzysztof Kobusowie,  autorka książki o Chinach Anna Jaklewicz, fotograf przyrody Grzegorz Leśniewski, pilot wycieczek Bożena Jarzyńska i fotograf Marcin Dobas. Po każdym pokazie slajdów odbędzie się spotkanie z jego autorem.

Patronem Festiwalu jest Muzeum Azji i Pacyfiku.

Więcej informacji wraz z pełnym programem Festiwalu na: www. festiwalterra.pl

14. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA
6-7 grudnia 2014
Warszawa, Kino Wisła, Plac Wilsona 2