Nowa Zelandia w Krakowie

 

Przy okazji Festiwalu Podróżniczego 3 Żywioły w NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY
Zapraszam na wystawę zdjęć “Koniec Świata w Obiektywie “

w której dane mi było zostać współuczestnikiem.
Wystawę można ogladać w dniach 10 – 31 marca w Krakowie

Wystawa prezentuje prace kilku autorów zafascynowanych niepowtarzalną urodą Nowej Zelandii. prezentowane prace, poza popularyzacją tego zakątka Świata , mają również zadanie edukacyjne. W epoce fotografii cyfrowej wielu podróżujących zapomina, że inwestycja w markowy sprzęt nie wystarczy, aby zrobić dobre zdjęcia w podróży. Często brakuje im przygotowania z zakresu elementarnej wiedzy fotograficznej, a bez tego nie da się robić dobrych fotografii.

Przeciwieństwem tego dość ponurego, a rozpowszechnionego stanu rzeczy są prace prezentowane na wystawie. Amatorskie, ale wykonane w oparciu o wiedzę i z pełnym zaangażowaniem autorów mogą być teraz prezentowane jako wzór do naśladowania dla wszystkich fotoamatorów. Miejsca tak odległe jak Nowa Zelandia odwiedza się zwykle tylko raz w życiu. tym bardziej Szkoda zmarnować szansę na piękne fotografie.

Zapraszamy do Krakowa na wystawę Koniec Świata w obiektywie. Inauguracja odbyła się w Warszawie w Galerii Azjatyckiej 9 stycznia a wystawa trwała do 15 stycznia. Teraz zabieramy ją na specjalne zaproszenie Nowohuckiego Centrum Kultury do Krakowa. Wystawa zainauguruje w Krakowie już 10 marca podczas festiwalu podróżników “3 Żywioły” a prace będą prezentowane do 31 marca 2011.