Warsztaty foto 12-15 maja

Rabat 100 PLN i książka “Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii dla wszystkich, którzy zapiszą się na warsztaty w ciągu kilku najbliższych dni Tym razem nie w górach ale w Łebie spotykamy się na warsztatach fotografii podróżniczej. Czekają nas cztery dni teorii, praktyki i świetnej zabawy.

Zapraszam serdecznie zarówno w imieniu swoim jak i innych prowadzących

NAJBLIŻSZY TERMIN: 12-15 maja 2016r.
CZAS TRWANIA: 4 dni
LOKALIZACJA:  Port Jachtowy w Łebie / Słowiński Park Narodowy
CENA: cena regularna 899 PLN

PROMOCJA: do 15 kwietnia cena promocyjna 799 PLN + książka Marcina Dobasa „Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii”

Sprawdź pełen opis warsztatów na stronie: www.wyprawyfoto.com.pl

warsztaty fotograficzne

Będzie między innymi o:

– fotografii podróżniczej
– stosowaniu lamp błyskowych w terenie
– zastosowaniu filtrów
– zarządzaniu barwą w tym kalibracja monitora
– przygotowaniu do druku
– kalibracji monitora

a nawet trochę o postprocessingu.

Pracujemy na komputerach podpiętych do monitorów EIZO i tabletów graficznych WACOM, Będzie możliwość przeprowadzenia kalibracji własnego sprzętu jak również wypożyczenia na testy aparatów (Olympus) obiektywów ( Zuiko, Tokina) filtrów (Hoya) statywów (Triopo) czy oświetlenia (Quadralite)

 

kursy fotograficzne

 

 

Czego mogę się spodziewać?

Warsztaty ukierunkowane są na fotografię podróżniczą. Poruszać będziemy zarówno kwestie praktyczne: co zabrać i jakie akcesoria przydatne są fotografowi w podróży, przez to jak przygotować się do wyjazdu na którym chcemy robić zdjęcia (wyszukiwanie tematów, miejsc), aż po kwestie  dotyczące trudności jakie niesie ze sobą fotografowanie odmiennych kultur, ludzi czy fotografowanie dzikich zwierząt. Podpowiemy na co zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie jak i po powrocie tak by uzyskać jak najlepsze efekty pracy. Co zrobić by zdjęcia miały w sobie „to coś” i były czymś więcej niż tylko zwykłą dokumentacją podróżniczą.

Fotografią podróżnicza jest specyficzną dziedziną, która łączy w sobie zarówno fotografie: portretową, krajobrazową, jak i przyrodniczą. Dlatego też tematyka warsztatów wybiega daleko poza tematy ściśle związane z  samym podróżowaniem i robieniem zdjęć na wyjeździe. Postaramy się przekazać Ci kompleksową wiedzę o: filtrach, lampach błyskowych, kalibracji monitora czy post-processingu. To spora dawka praktycznych umiejętności możliwych do wykorzystania choćby przez fotografów przyrodniczych, ślubnych czy sportowych. Nie ma znaczenia przecież czy używamy lampy błyskowej by doświetlić fokę czy człowieka. Podobnie wiedza o kalibracji monitorów i post-porcessingu przydatna jest każdemu fotografowi.

Warsztaty adresujemy do wszystkich miłośników fotografii chcących kształcić swój warsztat niezależnie od stopnia zaawansowania. Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, kiedy to w terenie, pod okiem prowadzącego będzie można przetestować zdobytą wcześniej wiedzę. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów w poszczególnych dziedzinach oraz firmy, które  udostępnią uczestnikom warsztatów  sprzęt fotograficzny do testów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Kurcze chciałem się wybrać ale nie dostałem urlopu w tych dniach, kiedy jakieś najbliższe warsztaty są planowane?