Kto na Filipiny ?

Fotowyprawa którą niebawem będę prowadził – Filipiny i Hong Kong – Wielkanoc na Filipinach i street photo w Hong Kongu 21 marca – 1 kwietnia 2016 r.

Filipiny to rajski archipelag siedmiu tysięcy wysp. Egzotyczne owoce, piękne plaże, pomocni i życzliwi mieszkańcy. Tu zwolennicy plażowania na białym piasku odnajdą apogeum piękna, zapaleńcy kajtsurfingu poszaleją w jednym z najlepszych do tego miejsc na świecie, entuzjaści podwodnego świata zwiedzą podwodne rafy koralowe i wraki statków, a miłośnicy fotografii odnajdą tu wiele tematów do zrobienia zdjęć. Tysiące wysp, setki przygód, jedno miejsce – Filipiny.
CO NAS CZEKA?

Optyczne.pl przygotowało kolejną Fotomisję. Filipiny w okresie Świąt Wielkanocnych. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w krwawej inscenizacji drogi krzyżowej, która odbywa się w Wielki Piątek w mieście San Pedro Cutud. Sfotografujemy też słynne tarasy ryżowe, Czekoladowe Wzgórza, rajskie plaże, a także walki kogutów, tarsiery – najmniejsze małpki świata. W drodze powrotnej wpadniemy z kolei w paszczę azjatyckiego lwa, czyli do Hong Kongu, by uwiecznić na zdjęciach jedną z najsłynniejszych metropolii na świecie.

Fotomisja na Filipinach to 12-dniowy plener fotograficzny, który będę miał przyjemność poprowadzić. W wyprawie weźmie udział grupa osób, które każdego dnia będą miały okazję fotografować przepiękne krajobrazy, niezwykłe miejsca i niesamowitych ludzi. Każda sesja fotograficzna zostanie poprzedzona krótkim wykładem na temat technik robienia zdjęć w określonych warunkach, a zdobytą wiedzę w chwilę później będzie można wykorzystać w praktyce. Swoje postępy uczestnicy będą mogli śledzić dzięki wieczornym dyskusjom, podczas których z Marcinem Dobasem przejrzą swoje najciekawsze zdjęcia i dowiedzą się, co zrobić, aby były jeszcze bardziej udane.

Na czas Fotomisji wyposażymy uczestników w obiektywy Sigma które zapewni partner Fotomisji – Sigma ProCentrum, a także bezlusterkowce i obiektywy firmy Olympus. Kolejny partner – drukarnia LabHD, sprawi, że wspomnienia z wyjazdu pozostaną na dłużej, gdyż każdy z uczestników będzie mógł za darmo zamówić 100 odbitek w formacie 15×23.

PROGRAM FOTOMISJI

Dzień 1 – (21 marca) – Warszawa

Wylot z Warszawy na Filipiny z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.

Dzień 2 – (22 marca) – Manila

Po wylądowaniu w Manili przejedziemy do hotelu położonego w samym sercu miasta. Po krótkim odpoczynku odwiedzimy dzielnicę Intramuros z hiszpańskim fortem Santiago. Następnie wsiądziemy do jednego z licznych jeepneys i odkryjemy Manilę, o której nie piszą w przewodnikach. Na obiad polecamy filipiński specjał – grill na ulicy w centrum rozrywkowym stolicy. Spróbujemy delikatnych świńskich jelit i uszu oraz doskonałego puddingu z krwi krowy. Dla lepszego trawienia proponujemy lokalny rum. Wieczorem udamy się na walkę kogutów – niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Stephane Bidouze
Stephane Bidouze

Dzień 3 – (23 marca) – Banaue

Dziś czeka Was nocna podróż do Banaue. Po całym dniu w wygodnym autobusie dotrzemy do zboczy górskich Ifugao. Tu znajdują się tarasy ryżowe liczące ok. 2000 lat! Utworzone są na zboczach górskich Banaue, a Filipińczycy uważają je za ósmy cud świata. Ciekawe czy podzielimy ich opinię? Tarasy powstały prawdopodobnie wyłącznie dzięki pracy rąk, bez użycia maszyn czy cięższego sprzętu. Znajdują się na wysokości 1500 m n.p.m. i zajmują powierzchnię 10 360 km². Tu, pomiędzy tropikalną roślinnością, spędzimy noc.

Jonald John Morales
Jonald John Morales

 

Dzień 4 – (24 marca) – Ifugao

Kolejny dzień spędzimy na dużej wysokości. Polecamy trekking z cudownym widokiem na tarasy ryżowe, przejażdżki konne lub motorowe). Wieczorem wsiądziemy w wygodny bus, którym ruszymy w podróż powrotną w okolice Manili.

OlegD
OlegD

Dzień 5 – (25 marca) – San Pedro Cutud

Rano przyjazd do San Pedro Cutud, gdzie co roku odbywają się misteria Męki Pańskiej. Wielki Piątek jest celebrowany przez chrześcijan na całym świecie, jednak na Filipinach dzień ten jest obchodzony w sposób szczególny… Gotowi do zbliżenia się do Jezusa Filipińczycy biorą udział w wyjątkowej drodze krzyżowej.

istolethetv /Flickr
istolethetv /Flickr

Dzień 6,7 – (26,27 marca) – Tagbilaran, Panglao

Powrót do Manili i wylot do Tagbilaran na Boholu. Stąd udamy się na wybrzeże Panglao. To miejsce dzikie i bajkowe, z niekończącą się plażą, szeregiem knajpek na warsztaty fotograficzne i chwilę relaksu przy najładniejszej tutejszej plaży Alona. W tutejszych górach spędzimy kolejne 3 noce…

Jonald Morales
Jonald Morales

Dzień 8 – (28 marca) – Bohol

Na Boholu znajdziemy jeden z cudów świata – czekoladowe wzgórza, które powstały podczas walki dwóch olbrzymów, którzy rzucali w siebie skałami. Zamieszkamy pośrodku tropikalnego lasu, na wzgórzu (nie czekoladowym) z widokiem na ocean. Wypożyczymy motory i nimi zrobimy fotograficzne safari! Poszukamy najmniejszych małpek świata tarsierów i najlepszych punktów widokowych na czekoladę.

Don Mammoser
Don Mammoser

Dzień 9,10 – (29,30 marca) – Hong Kong

Rano popłyniemy na wyspę Cebu skąd odlecimy do Hong Kongu. Ostatnie 2 noce Fotomisji spędzimy w paszczy azjatyckiego lwa… Miasto posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Pomimo niewielkiego obszaru może ono poszczycić się niezwykle zróżnicowanym krajobrazem, a tutejsze wybrzeże uznawane jest za najpiękniejsze w całych Chinach. Piękne krajobrazy, ciekawa, egzotyczna kultura, nowoczesne budynki, doskonałe jedzenie oraz atrakcyjne cenowo perełki – tak właśnie zakończymy wielkanocną wyprawę do Azji.

Sean Pavone
Sean Pavone

Dzień 11 – (31 marca) – Hong Kong

Po kolejnym dniu pełnym wrażeń wieczorem wrócimy na lotnisko by odlecieć do Europy.

 

Dzień 12 – (1 kwietnia) – Warszawa

Rano wylądujemy w Warszawie i zakończymy naszą przygodę.

NOCLEGI

Na noclegi wybraliśmy hotele sprawdzone i godne polecenia.

Manila: http://www.lotusgardenhotelmanila.com
Banaue: http://www.nativevillage-inn.com/?author=1
Bohol: http://www.sunsideresort.pl
Hong Kong: http://butterflyonwaterfrontboutiquehotel.com

WYŻYWIENIE

W cenę Fotomisji wliczone są śniadania.

CENA ZA 12 DNI WIELKIEJ PRZYGODY TO 10 500 ZŁ OD OSOBY.

Cena obejmuje:

Koszt warsztatów prowadzonych przez zawodowego fotografa
Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu Olympus i Sigma
Przeloty międzynarodowe
Wewnętrzne przeloty
Transfery
Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
Śniadania
Opiekę polskiego pilota podczas całego wyjazdu
Zwiedzanie zgodnie z programem
Ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:

Wyżywienia poza śniadaniami
Wydatków osobistych
Napiwków dla przewodników i kierowców

Jeśli ktoś ma ochotę na takowy wyjazd zapraszam do kontaktu i dam znać co dalej…